haccap, haccp, szkolenia haccp, system haccp
Data: 22-07-2019
Image
Email

CZY WIESZ, ŻE ZA BRAK HACCP MOŻESZ BYĆ UKARANY KARĄ GRZYWNY?

CZY WIESZ, ŻE OD 01.09.2015 DLA ŻYWIENIA ZBIOROWGO ZAMKNIĘTEGO I SKLEPIKÓW SZKOLNYCH W PLACÓWKACH OŚWIATOWYCH OBOWIĄZUJĄ NOWE REGULACJE PRAWNE tzw. USTAWA SKLEPIKOWA ?

CZY WIESZ, ŻE OD 13.12.2014  WESZŁO W ŻYCIE NOWE ROZPRZĄDZENIE DOTYCZĄCE ALERGENÓW? 
607013_eggs.jpgZgodnie z Ustawą o bezpieczeństwie żywności i żywienia za brak wdrożenia zasad systemu HACCP w sektorze przemysłu spożywczego w tym w żywieniu zbiorowym (gastronomii) i obrocie żywnością (sklepy spożywcze) można być ukaranym karą grzywny.

Zgodnie z nowymi regulacjami prawnymi za brak ich stosowania od 01.09.2015 można być ukaranym karą od 1000 zł do 5000 zł. Jeśli chcesz wiedzieć więcej na temat nowych rozporządzeń zamów szkolenia: Szkolenie - alergeny, Szkolenie " "Ustawa sklepikowa" tel. kom 0-512225206 NOWOŚĆ Dostępne szkolenia online

 

Z dniem 28 października 2006 roku weszła w życie ustawa o bezpieczeństwie żywności i żywienia (z dnia 25 sierpnia 2006r Dz.U. nr 171 poz 1225 z 27.09.2006) zastępująca dotychczasową ustawę o warunkach zdrowotnych żywności i żywienia ( z dnia 11 maja 2001 roku z późniejszymi zmianami). Zgodnie z art.100.8.Dział VIII Przepisy karne i kary pieniężne, kto nie wdraża w zakładzie produkcji lub obrotu żywnością zasad systemu HACCP wbrew obowiązkowi określonemu w art.5 rozporządzenia nr 852/2004 podlega karze grzywny.

 

Jeśli niemasz jeszcze wdrożonych zasad systemu HACCP kliknij tutaj 

Jeśli chcesz zobaczyć jak działa platforma haccp-online.com.pl kliknij tutaj

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

Aktualności

NOWOŚĆ szkolenia i dokumentacja HACCP Online.

Tanio, profesjonalnie, w każdej chwili (24/7).

Zobacz na platformie www.haccp-online.com.pl

 Dokumentacja HACCP GRATIS przy zakupie szkoleń za minium 500 zł+VAT 

NOWOŚĆ Szkolenia "Wiem co jem - jestem tym co jem -zasady zdrowego żywienia dzieci w przedszkolach i szkołach"

Szkolenia z HACCP 

dla gastronomii, żywienia zbiorowego, sklepów spożywczych, piekarni, cukierni 

zorganizujemy u Państwa w firmie.

GRATIS:

2 godz.kosultacji


 
  Czy wiesz, że od 1 stycznia 2008 roku powinieneś badać wodę na obecność groźnych bakterii z rodzaju Legionella?